Poslední Schwarzenberg na Hluboké

Poslední Schwarzenberg na Hluboké

Poslední Schwarzenberg na Hluboké

Gery Vaher

Děj hořké komedie se odehrává v letech 1933 až 1939. Nadšený Adolf přijíždí se svojí ženou Hildou z Afriky na zámek Hluboká s velkými plány se svojí novou farmou Mpala. Jeho otec Jan Nepomuk se sice netváří nadšeně, ale nechce bránit synovi v rozletu. Na scéně se také objevují Adolfovi sourozenci Anna a nezdárný Edmund, který je věčně bez peněz.
Adolf na dálku řídí práce v Africe a spravuje rodinný majetek, třeba musí řešit i pytláctví v revírech. Objevuje se také podnikatel Neumann s podvodným projektem stavby dálnice na Šumavě.
Jeho žena Hilda pracuje na výstavě o Africe v loveckém zámečku Ohrada a Jan Nepomuk na ni naléhá se svým očekáváním vnuka.
Edmund se tajně žení s Marií, dcerou nádražního zřízence a je donucen zříci se jména Schwarzenberg. V Německu se dostává k moci Hitler, který obsazuje Rakousko a posléze Sudety. Němci zatýkají schwarzenberské zaměstnance. Adolf odjíždí do Berlína k říšskému ministrovi vnitra Himmlerovi a dosáhne jejich propuštění.
Po pohřbu svého otce je však nucen uprchnout s Hildou z Hluboké do Itálie.

Ve hře se střídají scény plné humoru a nadsázky s vážnými scénami, které odrážejí atmosféru doby. Laskavým humorem tak autor dává možnost divákům, aby se blíže seznámili s posledními roky Adolfa Schwarzenberga na Hluboké a nebyli zahlceni jen fakty a složitou dobou před druhou světovou válkou.

Režie: Gerhard Vocilka
Návrhy a výroba kostýmů: Milena Adamová
Scéna: Tereza Martinů
Světla a zvuk: Stanislav Janů
Choreografie šermu: Radek Maruna
Taneční choreografie: Monika Macháčková
Hrají:
Jan Schwarzenberg: Petr Burzal
Adolf Schwarzenberg: Jiří Strejček
Hilda: Jana Fikotová
Neumann: Michal Pintér
Edmund: Vít Macháček
Anna: Kateřina Fremlová
Tajemnice Macháčková: Monika Macháčková
Marie: Karolína Hronková
Sluha Franz: Martin Bárta, Miroslav Čeněk
Služka Bednářová: Veronika Bednářová
Pytlák Smolík: Martin Bárta, Miroslav Čeněk

DSC_0472

DSC_0496

DSC_0933
DSC_0551

DSC_0602

DSC_0674

DSC_0695

DSC_0733

DSC_0782